پنج‌شنبه, 10 مهر 1399
عنوان گروه خبري / اخبار منطقه هشت .
  • ساعت : ۹:۸:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ 
  • کد خبر : ۵۶۵۶
بمنظور افزايش ضريب اطمينان؛
بخشی از كلاس ساختمانی خط انتقال گاز 30 اینچ اردبیل/ تبریز ارتقاء می یابد
بمنظور ايمن سازي و حصول اطمينان از پايداري انتقال بهينه گاز طبيعي، قسمتي از كلاس ساختماني خط لوله 30 اينچ اردبيل/ تبريز ازA به D تغيير مي كند. به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران، فيروز خدايي، مدير منطقه 8 عمليات در حاشيه بازديد از مسير خط لوله 30 اينچ اردبيل، با اعلام اين خبر گفت: در راستاي كاهش خطرات احتمالي ناشي از توسعه شهرها و روستاها و تردد ساكنين شهرهاي حومه، نيروهاي عملياتي اين منطقه بر آن شدند تا كلاس خط مذكور ازA به D تغيير داده شود.

خدايي افزود: در راستاي عمل به مسئوليت هاي اجتماعي، حقوق شهروندی و توجه به رضایت هموطنان بخصوص ساکنین همجوار با خطوط انتقال گاز، 1200 متر از خط لوله مذكور با اخذ مجوز از مبادي ذيربط جهت تامين ايمني ساكنين در برنامه تغيير كلاس قرار دارد.

وي با اشاره به پيشرفت پروژه افزود: مراحل اجرایی این خط قریب به 2 و نیم ماه است که توسط پرسنل عملیاتی این منطقه شروع شده و علیرغم اینکه این عملیات در فصل گرم سال با دمای بالا تداوم داشته، خوشبختانه عملیات به سرعت در حال انجام است و پيش بيني مي شود تا پايان شهريور ماه سال جاري خطوط جدید لوله گذاری و خاکریزی و با تزریق گاز بهره برداری از آن آغاز شود.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز رسالت مناطق عملياتي را حفاظت از سرمايه هاي ملي و انتقال بهينه گاز طبيعي دانست و يادآور شد: انتظار مي رود با حذف عوامل ناايمن و كاهش ريسك، ضريب پايداري و اطمينان انتقال گاز در فصول سرد سال افزايش يافته و تقويت گردد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.6.6.0